Jak vybrat regál

Kde bude regál umístěn?

Rozlišujeme regály pro následující použití:

  • regály pro domácnost
  • regály do garáží
  • regály do dílny a garáže
  • regály do obchodů
  • regály do skladů

Jaké zvolit rozměry?

Rozhodujeme se hlavně podle prostorových možností a potřeb. Zásadním rozměrem je výška – vysoké regály pořizujeme především do skladů, archivů, knihoven apod. Jde nám tedy především o jejich kapacitu. Opačný případ jsou bytové interiéry nebo sklepy domů, kde většinou pořizujeme regálové sestavy nižší a s menší kapacitou. Zde z praktických důvodů volíme nižší regály i kvůli snazší dostupnosti.

Šířku a hloubku regálu volíme samozřejmě podle prostorových možností a požadavků na kapacitu skladování. Rozhodně by neměly překážet a měly by umožňovat volný pohyb kolem nich. Zároveň by měl být dostatečně velký, aby se na něj vešly věci, které potřebujeme skladovat.

Jakou zvolit nosnost?

Na trhu jsou běžně k dostání regálové sestavy s nosností jedné police v rozmezí 20 a 500 kilogramů při rovnoměrném zatížení. Sestavy pořizované do skladů by měly logicky pojmout opravdu vysoké hmotnosti, naopak regály do domácích spižíren a sklepů si vystačí s mnohem nižší nosností.

Jaký zvolit materiál regálu?

Nejčastěji jsou k dostání regály z kovu, dřeva nebo plastu. Kov a dřevo jsou samozřejmě podstatně bytelnější než plast. Dřevěné regály se často využívají v potravinářství nebo dílnách, plastové často v domácnostech. Kovové regály jsou nejčastěji využívané pro rozličné prostory. Často mají povrchovou úpravu práškovou barvou, jsou odolné proti korozi apod.

Jakou zvolit konstrukci regálu?

Regálové sestavy se vyrábějí v různých konstrukcích a výběr záleží na našich konkrétních požadavcích.

Bezšroubové regályRegály s plastovými boxyDrátěné regályKonzolové regályRegály na pneumatikyvyužívané zejména v domácnostech, vyznačují se jednoduchou montáží

bytové a kancelářské interiéry

využívané pro skladování profilového materiálu a desek

pro skladování materiálu v dílnách, garážích apod.

pro skladování pneumatik

Regály se šikmými policemiPaletové regályBuňkové regályKromě samotných regálů nezapomeňte ani na další potřebné vybavení a příslušenství, jako je značení regálů či prvky pro ochranu regálů a sloupů.

Objednejte si katalog zdarma
Bring your rogue buying under control

Katalog Manutanu Vám dodáme do 3 pracovních dnů zdarma. Objednat si ho můžete telefonicky na 800 24 24 24, případně e-mailem na prodej.web@manutan.cz.

Rychlá objednávka zboží
Kontakt
Máte dotaz nebo potřebujete poradit? Bez obav nás kontaktujte zdarma na 800 24 24 24.

Kontaktní informace