Jak vybrat montérky

Při jaké práci budu montérky využívat?

Důležitá otázka, kterou je vhodné položit si hned na začátku, podle ní se bude odvíjet, jaký druh střihu si vybereme. Velmi důležité je pohodlí při práci, vždy musíme vybírat takový druh, který nám bude dobře sedět a bude poskytovat dostatečnou pohybovou volnost při práci.

Výběr montérek vždy závisí na tom, jakou vykonáváme práci, jak často se dostáváme do styku například s chemikáliemi, jestli jsme vystaveni riziku poranění od odbroušeného materiálu nebo jisker při svařování. Vždy vybíráme montérky pro konkrétní činnost. Modely určené například pro práci se svařovacími přístroji mohou mít značně omezenou pohyblivost a budou zcela nepohodlné pro jinou práci, pří které bude vyžadována hlavně volnost pohybu.

K dostání jsou také montéry s krátkými nohavice a rukávy do teplých dnů, je ale na nás zvážit, jestli je důležitější bezpečnost nebo pohodlí. Stejně tak se vyrábějí i modely, které jsou zateplené nebo s nepromokavou úpravou.

Montérky s laclem

Vhodné pro práce s větším množstvím ručního nářadí, prsní kapsa nabízí praktický úložný prostor, jsou velmi pohodlné k nošení, díky laclu nepadají.

Montérkové kalhoty

 

Mohou obsahovat různá poutka nebo zdvojené kapsy pro nářadí a materiál. Existují také s tzv. zdvojenými koleny pro případy, kdy je často nutné pří práci klečet.

Montérkové blůzy

Zpravidla jako doplněk ke kalhotám, mají dlouhé rukávy pro zajištění větší bezpečnosti. Často mívají alespoň jednu náprsní kapsu.

Montérkové kombinézy

Kombinézy poskytují speciální zvýšenou ochranu celého těla od krku dolů. Samozřejmě obsahují různé kapsy a poutka na nářadí. Velmi často využívané automechaniky.

Jaký zvolit materiál?

Montérky jsou velmi často šité z tzv. kepru, který je tvořen ze 100 % bavlnou. Samozřejmě jsou k dostání i ze směsových materiálů, které jsou přizpůsobené danému pracovnímu prostředí.

Existují tak kombinace s elastanem, polyesterem, spandexem, kevlarem a dalšími materiály.

Je důležitá barva montérek?

Jedná se o zcela estetickou záležitost. Samozřejmě soukromé firmy mohou mít pro své zaměstnance určenou barvu montérek, ale ta je jimi zároveň i vybaví. Pokud vybíráme pracovní oděv pro využití pro práci v garáži nebo domácnosti, záleží zcela na individuálním vkusu.

Výjimku v tomto případě tvoří montérky s reflexními prvky, které jsou důležité při práci v prostředí s horší viditelnost, kde by například hrozil střet s dopravními prostředky.

Objednejte si katalog zdarma
Bring your rogue buying under control

Katalog Manutanu Vám dodáme do 3 pracovních dnů zdarma. Objednat si ho můžete telefonicky na 800 24 24 24, případně e-mailem na prodej.web@manutan.cz.

Rychlá objednávka zboží
Kontakt
Máte dotaz nebo potřebujete poradit? Bez obav nás kontaktujte zdarma na 800 24 24 24.

Kontaktní informace