Jak vybrat detektory bankovek

Kde budu detektor využívat?

Musíme si uvědomit, k jakému účelu budeme využívat detektor pravosti bankovek – bude to k soukromým účelům např. doma, nebo jej budeme využívat v komerční sféře na malých prodejnách v účtárnách či v profesionálních institucích, kde se pracuje s velkým množstvím hotovosti? Odpověď na tuto otázku nám pomůže vybrat druh detektoru, který je pro nás vhodný.

Domácnosti, malé prodejny, večerky apod.

Chemické detektory

Vyrábějí se ve formě fixů. Pravost bankovky detekují na chemickém principu – na pravém bankovním papíru značka udělaná tímto druhem detektoru zmizí, na falešném papíru zanechá stopu. Většinou jsou vhodné pro většinu druhů bankovek. Jedná se o jednoduchý, rychlý a levný způsob detekce pravosti.


UV lampy

Na principu ultrafialového světla umožňují zběžnou kontrolu UV symbolů na bankovkách. Jsou vyráběny ve stacionárním i přenosném provedení a napájené tužkovými bateriemi.


Magnetické ověřování

Fungují na principu ověřování přítomností speciální magnetické barvy, které se na bankovkách využívají, při její detekci se ozve signál. Tento způsob bývá většinou kombinován s UV lampou v kompaktních přenosných přístrojích na baterie.

Komerční sféra, účtárny, finanční instituce

Profesionální detektory pravosti bankovek

Vhodné pro použití ve finančních institucích, jsou určeny pro danou měnu, například Euro, Koruna a další. Kombinují několik rozličných metod ověření – kombinují UV kontrolu, kontrolu metalického proužku, kontrolu infračerveným světlem a zároveň jsou schopny rozpoznat 3D prvky bankovek. Dosahují vysokého stupně přesnosti. Bývají vybaveny automatickým systémem podávání bankovek, který zároveň počítá jejich nominální hodnotu.

Objednejte si katalog zdarma
Bring your rogue buying under control

Katalog Manutanu Vám dodáme do 3 pracovních dnů zdarma. Objednat si ho můžete telefonicky na 800 24 24 24, případně e-mailem na prodej.web@manutan.cz.

Rychlá objednávka zboží
Kontakt
Máte dotaz nebo potřebujete poradit? Bez obav nás kontaktujte zdarma na 800 24 24 24.

Kontaktní informace